Tarafsız ve En Güvenilir Haber Ajansı!

logo
Ana Sayfa Manşet İletişim

Zelenski: Rus füzeleri, binden fazla kişinin bulunduğu AVM'ye isabet etti

Zelenski: Rus füzeleri, binden fazla kişinin bulunduğu AVM'ye isabet etti

blog
  • Tarih:27.06.2022
  • Editör: Sarı Zeybek Haber Ajansı

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, "Rus füzeleri Kremençuk'ta AVM'ye isabet etti. Saldırı sırasında binden fazla sivil vardı" dedi. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Yardımcısı saldırılarda, en az iki kişinin öldüğünü ve 20 kişinin yaralandığını açıkladı.
Bir füzenin kalabalık bir alışveriş merkezine isabet ettiğini aktaran Zelenski, "Saldırısı sırasında AVM'de binden fazla kişi vardı. Kurbanların sayısını tahmin etmek imkansız" açıklamasını yaptı.

Zelenski, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, "İşgalciler, Poltava bölgesindeki Kremençuk şehrinde bir alışveriş merkezini füzelerle vurdu. Merkez yanıyor. Kurtarma ekipleri, yangını söndürmeye çalışıyor. Kurban sayısı tahmin edilemez. Rusya acizliğini sıradan vatandaşlardan çıkarmaya devam ediyor. Rusya'nın sağduyulu ve insancıl olacağını ummak faydasız" ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI: ÖLÜLER VAR
Kremençuk Belediye Başkanı Vitaliy Meletskiy Facebook hesabından yaptığı açıklamada, olay yerinde olduğunu duyurdu. Füzenin isabet etttiği alanın çok kalabalık bir bölge olduğunu açıklayan Meletskiy, saldırının ardından ölümlerin meydana geldğini belirtti. 


DEVLET BAŞKANLIĞI OFİSİ YARDIMCISI: EN AZ 2 ÖLÜ, 20 YARALI VAR
Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Yardımcı, füze saldırısında en az iki kişinin öldüğünü ve 20 kişinin yaralandığını açıkladı. 

En Çok İlgi Görenler

Son Teknoloji Haberleri

teknoloji-haberleri