Tarafsız ve En Güvenilir Haber Ajansı!

logo
Ana Sayfa Manşet İletişim

Diyanet ‘Zamlar ‘Allah’tan’ dedi, Yalvaç Müftüsü uçuşa geçti ‘Cennet garantisi’ verdi

Diyanet ‘Zamlar ‘Allah’tan’ dedi, Yalvaç Müftüsü uçuşa geçti ‘Cennet garantisi’ verdi

blog
  • Tarih:30.07.2022
  • Editör: Sarı Zeybek Haber Ajansı

Yalvaç İlçe Müftüsü Ömer Can, ilçede bulunan Kuran kurslarının 60 bin liralık elektrik borcunu ödeyen vatandaşlara ‘cennet vaadi’nde bulundu.

Edinilen bilgiye göre; Yalvaç ilçesinde bulunun Kuran kurslarının 70 bin liralık elektrik borcu birikti. Diyanet tarafından 10 bin lirası karşılanan borcun kalanı için İlçe Müftüsü Ömer Can, bayram namazında vatandaşlara başvurdu.

60 bin TL’lik borç için cemaate seslenen Can, kursun elektrik parasını ödeyenlere ‘cennet vadetti’. Konuşmaların tepki çekmesi üzerine açıklama yapan Can şunları söyledi, “Kimseye cenetten yer vadetmek gibi bir dengesizliğe düşmedim, düşmem. Sadece cemaate böyle hayırların vesile olacağı durumları anlattım. Bundan sonra da anlamaya devam edeceğim. Kimin ne hesabı var bilemem. Alnım ak başım dik. Bu yalanı ortaya atanları bu yalana alet olanları Allah’a havale ediyorum”

Kızılca Mahallesi Muhtarı Soner Günay da o cemaatin içerisindeydi.

“Bu sözleri hepimiz duyduk” diyen Günay, AKP Isparta Milletvekili Recep Özel’in ilçeyi ziyaretinde olanları anlattı.

Günay, Özel’e anlattıkları için şunları dedi, “Bu konuyu ben dillendirdim. Müftü Bey’in uyarılmasını istedik. Konuşmanın yanlış olduğunu, farklı yerlere gidebileceğini, inanan insanların olabileceğini söyledim. Uyarı yapılmasını istedik” dedi.

Yalvaç Müftülüğüne ulaşmaya çalışan müftünün izinli olduğu bilgisine ulaşırken konuya ilişkin herhangi bir açıklama alamadı.

En Çok İlgi Görenler

Son Teknoloji Haberleri

teknoloji-haberleri