Tarafsız ve En Güvenilir Haber Ajansı!

logo
Ana Sayfa Manşet İletişim

EYT Meclis’e sunuldu!

EYT Meclis’e sunuldu!

blog
  • Tarih:26.01.2023
  • Editör: Sarı Zeybek Haber Ajansı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi TBMM’ye geldi. İmzalar tamamlandıktan sonra Meclis Başkanlığı’na sunulacak.

Milyonlarca yurttaşın beklediği EYT ile ilgili düzenleme teklifi Meclis’te imzaya açıldı. Metin haline getirilen teklifin cuma günü Meclis Başkanlığı’na sunulması bekleniyor.

ŞUBAT AYI İÇİNDE ÇÖZÜLMESİ BEKLENİYOR

Şubat ayında sürecin tamamlanması bekleniyor. Şubat ayı içinde düzenleme, önce Plan Bütçe Komisyonu’ndan geçecek. Ardından Genel Kurul’dan geçecek. 1 Mart itibariyle de EYT’liler maaşlarını alabilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “EYT’lilerin Mart’ın 1’inde ilk maaşlarını alabilecekleri bir düzenleme Meclis’ten çıkacak diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

STAJ VE ÇIRAKLIK SÜRELERİ SİGORTA BAŞLANGICINA DAHİL EDİLECEK Mİ?

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, staj ve çıraklık sürelerinin başlangıç olarak sayılıp sayılmayacağına ilişkin, “Şu anda yok gibi görünüyor. Sunumu aldığınızda ne kadar ağır bir sorumluluk olduğunu görüyorsunuz. Bu gerçekten çok önemli bir düzenleme, sadece bugün için değil Türkiye’nin 40-50 yılına etkisi olacak bir düzenleme yapıyoruz. Gönül ister ki mümkün olduğunda bu alanı genişletelim. 1999 yapıyorsunuz bir günde kaçırdım diyen var. 2000 ile ilgili EYT kampanyası başlatanlar var. O yüzden bu dengeyi çok iyi tutmamız lazım. Devlet dediğimiz şey biziz. Hepimiz ortak bütçesi bu, önce elzem olanları yapmamız lazım.” dedi.


En Çok İlgi Görenler

Son Teknoloji Haberleri

teknoloji-haberleri