Tarafsız ve En Güvenilir Haber Ajansı!

logo
Ana Sayfa Manşet İletişim

Harç, ceza ve vergilere büyük zam...

Harç, ceza ve vergilere büyük zam...

blog
  • Tarih:05.08.2022
  • Editör: Sarı Zeybek Haber Ajansı

Ekonomist Alaattin Aktaş, 2023 yılı için yeniden değerleme oranı zammını ve bu orana bağlantılı olarak artacak harç, ceza ve vergilere gelecek zammı kalem kalem açıkladı. Aktaş "kaçışı yok" dedi.


Ünlü ekonomi yazar Alaattin Aktaş, Ekim 2022 verileriyle kesinleşmesi beklenen 2023 yılında uygulanacak yeniden değerleme oranı hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Yeniden değerleme oranı adım adım yüzde 125'e gittiğini belirten Aktaş, Harçceza ve vergilerin YDO kadar artacağını söyledi.

Aktaş, "Yüzde 125 şimdiden hayırlı olsun. Cezalardan kaçış yok! Yapılabilecek olan kurallara uymak ve ceza yememek!" ifadelerini kullandı.

Dünya yazarı Alaattin Aktaş'ın "Yüzde 125 YDO hayırlı olsun!" başlıklı yazısından  bir bölüm şu şekilde:

"Bu yıl ekim verileriyle kesinleşecek ve 2023’te uygulanacak olan yeniden değerleme oranı (YDO) için, görünen köy kılavuz istemiyor misali, "Yüzde 125 şimdiden hayırlı olsun" diyebiliriz.

Yeniden değerleme oranı yüzde 125 dolayında kesinleştiğinde bir dizi vergi, ceza ve harç bu orana bağlı olarak değişecek. Ancak bazı kalemler için Cumhurbaşkanının farklı uygulama yapma yetkisi var.

Yeniden değerleme oranı açıklandıktan sonra vatandaş en çok motorlu taşıtlar ve emlak vergisi ile gelir vergisi dilimlerinin nasıl uygulanacağını merak ediyor.

En Çok İlgi Görenler

Son Teknoloji Haberleri

teknoloji-haberleri