Tarafsız ve En Güvenilir Haber Ajansı!

logo
Ana Sayfa Manşet İletişim

İmam hatip müdürü 11 öğrencisini taciz etti! İyi hal indirimiyle 24 yıl hapis

İmam hatip müdürü 11 öğrencisini taciz etti! İyi hal indirimiyle 24 yıl hapis

blog
  • Tarih:27.01.2023
  • Editör: Sarı Zeybek Haber Ajansı

Eskişehir’de Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü M.K. 11 kız öğrencisine tacizde bulundu. Mahkeme M.K’ye ‘iyi hal indirimi’ ile 24 yıl 2 ay 16 gün hapis cezası verdi.

Alpu ilçesindeki Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu’nda rehber öğretmen F.G., geçen yıl Şubat ayında okul içinde yaptığı öğrenci görüşmelerinde, müdür M.K’nin kız öğrencilerine cinsel tacizde bulunduğunu öğrendi.

Başlatılan soruşturma kapsamında öğrenciler, Çocuk İzleme Merkezi uzmanları eşliğinde alınan ifadelerinde, elle ve sözlü olarak tacize uğradıklarını anlattı.

Şikayetler üzerine Alpu’da gözaltına alınan okul müdürü M.K, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘çocuğa karşı cinsel taciz ve cinsel istismar’ suçlarından tutuklandı.

‘TÜM ÖĞRENCİLERİMİ KENDİ EVLATLARIM GİBİ GÖRDÜM’

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameyle hakkında 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açılan sanık M.K, dün karar duruşmasına çıkarıldı.

Duruşmada M.K. yanı sıra taraf avukatları yer aldı. Son savunmasını yapan M.K, suçlamayı kabul etmedi. 2 çocuk babası olduğunu ve tüm öğrencilerini kendi evlatları gibi gördüğünü öne süren M.K, “Ben uzun süre öğretmenlik ve idarecilik yaptım. 2 çocuk sahibiyim. Okuldaki tüm öğrencilerimi kendi evlatlarım gibi gördüm. Hiçbir mağdura karşı iddia edilen eylemleri işlemedim. Mahkemeden beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, savunmaların ardından M.K’yi ‘çocuğa karşı cinsel taciz ve cinsel istismar’ suçlarından iyi hal indirimi de uygulayarak toplam 24 yıl 2 ay 16 gün hapse mahkum etti. Heyet ayrıca Kartaler’in tutukluluk halinin devamına karar verdi.


En Çok İlgi Görenler

Son Teknoloji Haberleri

teknoloji-haberleri