Tarafsız ve En Güvenilir Haber Ajansı!

logo
Ana Sayfa Manşet İletişim

Üniversitede ‘adrese teslim’ ilan istifa getirdi

Üniversitede ‘adrese teslim’ ilan istifa getirdi

blog
  • Tarih:27.01.2023
  • Editör: Sarı Zeybek Haber Ajansı

Gümüşhane Üniversitesi’nde, ilgisi olmamasına rağmen İlahiyat Fakültesi için işe alınacak kişinin edebiyat fakültesi mezunu şartı arandı. Bunun üzerine dekan ve dekan yardımcısı görevlerinden istifa etti.

Edinilen bilgiye göre; Gümüşhane Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Anabilim Dalı’na alınacak öğretim üyesi için bölümle herhangi bir ilgisi olmamasına karşın “Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmak” şartı arandı.

ADRESE TESLİM ATAMA TARTIŞMALARI

İlanın devamında ise “İlahiyat fakültesi lisans mezunu olup, eski Türk Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak” şartları istendi. Söz konusu şartlar adrese teslim atama tartışmalarını gündeme getirdi. 18 Ocak’ta dekan Prof. Dr. Ali Kuzudişli ile dekan yardımcısı Doç. Dr. Berat Sarıkaya üniversitedeki tüm görevlerinden özel şartlara itiraz ederek istifa etti.

Fakülte dekanı Prof. Dr. Ali Kuzudişli istifa nedenini Cumhuriyet’e anlattı. Kuzudişli, “İlan yayınlandı ve ilanda yer alan özel şartlara itiraz ettik. Daha sonra süreç işledi ve bir aday kazandı. Kazanan adayın atanmasını teklif ettik ve ardından kadronun iptal edildiğini duyduk. Ben normal süreci işlettim, kazanan kişi belli olduktan sonra ilan iptal edildi denilince bu işin doğru olmadığı kanaatine vardım ve istifa ettim” ifadelerini kullandı. Kuzudişli baskıları kimin yaptığına ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı.


En Çok İlgi Görenler

Son Teknoloji Haberleri

teknoloji-haberleri