Tarafsız ve En Güvenilir Haber Ajansı!

logo
Ana Sayfa Manşet İletişim

40 bin lira ödeyen yabancılara Tıp diploması! Üstelik taksitle

40 bin lira ödeyen yabancılara Tıp diploması! Üstelik taksitle

blog
  • Tarih:22.06.2022
  • Editör: Sarı Zeybek Haber Ajansı

Türkiye’nin en yüksek puanla öğrenci alan İstanbul Tıp Fakültesi’ne 40 bin lira ücret ödeyen yabancılar da girebilecek. Yabancılara öğrenim ücreti için 2 taksit yapılacak.

Edinilen bilgiye göre; İstanbul Üniversitesi’nin yabancı öğrenci kabul sınavı Afganistan’dan Tanzanya’ya 50 merkezde yapıldı. Sonucu, 25 Temmuz’da açıklanacak. Açık Öğretim Fakültesi yıllık 700 lira iken, iktisat, siyasal, mimarlık gibi fakülteler 6 bin liraya yabancı öğrenci alacak. İstanbul Hukuk 11 bin lira, İstanbul Tıp 40 bin liradan öğrenci alacak. Yabancılara öğrenim ücreti için 2 taksit de yapılıyor.

10 BİN 500 KONTENJAN

Türk öğrencilere 11 bin 744 ve yabancılara 10 bin 526 kontenjan açan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde ise anestezi, acil yardım, ağız ve diş sağlığı gibi tıpla ilgili 2 yıllık yüksek okullar yabancılara 3 bin 500 liradan açıldı. İlahiyat 6 bin, endüstri, elektrik-elektronik, makine, metroloji, inşaat, jeoloji, mühendislik gibi 4 yıllık lisanslar 9 bin 500 lira oldu. Sınıf Öğretmenliği hatta Türk Dili ve Edebiyatı dahil öğretmenlikler 6 bin 500 liraya yabancı öğrenci alacak.

1 SORU 1 CEVAP

Türkiye’de ve KKTC’de okuyanlar Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı’na başvuramıyor. Almanya, Fransa, Afganistan, Gine, İran, Katar, Nijerya, Moritanya, Tunus, Ürdün, Tanzanya, Mali gibi 178 ülkeden 165 bin 511 yabancı öğrenci başvurdu. Yurt dışındaki Türk okullarında okuyanlar başvurabiliyor. Sınavsız öğrenci kabulü de var. Başvurular sürüyor.

blog

blog

En Çok İlgi Görenler

Son Teknoloji Haberleri

teknoloji-haberleri