Tarafsız ve En Güvenilir Haber Ajansı!

logo
Ana Sayfa Manşet İletişim

Müdür öğretmenleri ‘böyle giyinemezsiniz’ diyerek tehdit etti

Müdür öğretmenleri ‘böyle giyinemezsiniz’ diyerek tehdit etti

blog
  • Tarih:25.06.2022
  • Editör: Sarı Zeybek Haber Ajansı

Ankara’daki Strateji ve Bütçe Başkanlığı Anaokulu müdürü hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıldı. İddialara göre mevzuata aykırı şekilde elden para toplayan müdür okuldaki bazı öğretmenleri de “Böyle giyinemezsin, açarım soruşturmayı mahkemelerde uğraşırsın” diyerek tehdit etti.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı Anaokulu müdürü A.T’yi şikâyet eden velileri “kışkırttığı” gerekçesiyle de bazı öğretmenler hakkında soruşturma başlatıldı. Dikkat çeken başka bir iddia ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki bir şube müdürünün ise bir öğretmenin polis eşine saldırısı oldu.

Edinilen bilgiye göre, Soruşturma başlatılan öğretmenlerden İ.S. ve polis eşi, 21 Haziran’da, soruşturmaya muhakkik olarak atanan ilçe milli eğitim müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yapan H.K. ile görüştü. Ancak görüşme, fiziki tartışmaya dönüştü.

“POLİS DEDİĞİN KİMDİR? İTTEN FARKINIZ YOK”

Olaya ilişkin tutulan tutanağa göre H.K., öğretmene yönelik “Ben sizin neler yaptığınızı biliyorum, biraz mert olun, başkasına şikâyet ettirmeyin, sizin parmağınız var, itiraf edin” dedi. İ.S., “Söylediklerinizi ispat etmeniz gerekiyor” yanıtını verirken H.K. ise “Bence siz tayin isteyin, soruşturma sonucu ceza alarak yer değişikliğine maruz kalmayın” sözleriyle üstü kapalı tehdit etti. İ.S’nin polis eşi U.S. ise araya girerek “12 yıldır polis memuru olarak görev yapıyorum, hiç kimseyi böyle zan altında bırakmadım” tepkisini gösterdi. Sinirlenen H.K., boğazını sıktığı U.S’ye “Başlarım senin polisliğine. Polis dediğin kimdir? İtten farkınız yok” diyerek, dışarı çıkarttı.

En Çok İlgi Görenler

Son Teknoloji Haberleri

teknoloji-haberleri