Tarafsız ve En Güvenilir Haber Ajansı!

logo
Ana Sayfa Manşet İletişim

Özel BEK Okulları ve Sarı Zeybekler Derneği Arsuz'da ortaklaşa besleme yaptı

Özel BEK Okulları ve Sarı Zeybekler Derneği Arsuz'da ortaklaşa besleme yaptı

blog
  • Tarih:18.10.2022
  • Editör: Sarı Zeybek Haber Ajansı

Antakya’da hizmet veren Özel BEK Okulları ile genel merkezi İskenderun’da olan Sarı Zeybekler Derneği sokak hayvanlarını beslemeye son hızla devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Arsuz’da sokağa terk edilen hayvanları besleyen öğrenciler ve dernek üyeleri Arsuz’un hemen her köşesine ulaşarak aç can bırakmadılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sarı Zeybekler Derneği Hayvan Hakları Kulübü Başkanı Serap Çağrı, “Çocuklara hayvan ve doğa sevgisini aşılamak adına BEK okulu yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerinin her hafta Hatay’ın farklı ilçesinde besleme yapıyorlar. Bu güzel davranışının tüm okullara örnek olmasını dilediğini” ifade ederek şunları söyledi.

“Özellikle son günlerde sokak hayvanlarına yapılan zülüm ve katliamlar bizleri derinden üzmektedir. Bunların bir an önce sona ermesi için yasa koyucuların caydırıcılığın artması için büyük cezalar uygulaması gerekmektedir. Aksi takdirde her gün sokak hayvanları ile ilgili katliam haberlerini duymaya devam edeceğiz. Biz bunu istemiyoruz.

Ayrıca doğadaki her canlının yaşam hakkına saygı duyan güzel yürekli insanların sevgi ile düzenlediği Arsuz ve çevresi sokak hayvanları beslemesinde görev alan ve katkı sunan herkese ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.

Hayvanlar ve çevre adına yapmış olduğumuz tüm etkinliklerde hiç düşünmeden her defasında koşulsuz bir şekilde bizlere destek veren Hatay Büyük Şehir Belediyesi ve Daire Başkanı Ahmet Kilisli'ye, yine bize beslemede katkı ve gezi kordinasyonunu sağlayan Canan Karaciğer'e, besleme etkinliğine katılan iş kadını Yıldız Bor’a ve her zaman ki gibi ekibi ile bizlere tam destek veren Arsuz Belediyesi Çevre Müdürü Şerif Akçalı’ya katkılarından dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz.”

 

..


En Çok İlgi Görenler

Son Teknoloji Haberleri

teknoloji-haberleri